Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#tudatos jelenlét

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Tévhitek a tudatos jelenlétről

Egyre népszerűbb téma a mindfulness, és ennek is köszönhetően egyre több mítosszal találkozhatunk vele kapcsolatban. Sokakat talán éppen ezek tartanak vissza a módszer megismerésétől és gyakorlásától.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Három egyszerű módszer gondolataink szabályozására

Gondolataink szabályozásának képessége nélkülözhetetlen előrehaladásunk és sikerességünk szempontjából. Az elmúlt néhány évtizedben gyors fejlődés indult el ezen a területen, és létrejött egy háromirányú megközelítés. Steven Kotler kiválóságkutató segítségével sorra vesszük e háromlábú szék lábait.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Az vagy, ahogy eszel – ez a mindful eating

Emlékszik, mit evett utoljára? Gundel-somlóit? Sajtos stanglit? Szalámis pizzát? Emlékszik, hogy milyen volt az íze? Mennyire volt kellemes, kellemetlen, unalmas? Ha nehezen tudja felidézni, ne ijedjen meg: gyakran megtörténik, hogy tudatosság nélkül, robotpilóta üzemmódban étkezünk.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Mindfulness: Oravecz–Coelho, csak drágább?

A napokban fellángolt a vita a mindfulness, azaz a tudatos jelenlét hasznáról és káráról. Szondy Máté klinikai szakpszichológus, mindfulness-tanár, a Magyar Mindfulness és Kontemplatív Egyesület elnökségi tagjának véleménycikkét olvashatják.

HVG Szemináriumok & Konferenciák

Tudattágítás, addikció nélkül – Hogyan segíthet a mindfulness függőségünk leküzdésében?

„Az addikció legtöbbször öngyógyítás vagy inkább menekülés. Legyen szó bármilyen függőségről, minden esetben igaz, hogy a megküzdési repertoár egy kényszeressé váló viselkedés ismétlődő mintázatává silányul. Mi hát a megoldás? Hogyan érhetünk el tudatmódosulást, tudattágítást addiktívvá váló életstílus nélkül? Az egyik lehetséges út a mindfulness-meditáció” – Dr. Kapitány-Fövény Máté írása.

Business magazin HVG Extra Business

Az okos és objektív döntés titka. És hogyan segítheti ezt a mindfulness?

Annak ellenére, hogy az irodában okos eszközök tucatjával körülvéve tárgyalunk és kommunikálunk, agyunk most is az evolúció évmilliói során konzerválódott, ősrégi gondolkodási mintát követ. Érzéseink, érzelmeink, elvárásaink, előítéleteink erősen befolyásolják gondolkodásunkat, sokszor anélkül, hogy észrevennénk. Mit tehetünk ez ellen?